Nakło nad Notecią: Zapraszamy na koncert zespołów Kaszmir i Starless

3 października o godzinie 19:00 zapraszamy do Nakielskiego Ośrodka Kultury na koncert młodych zespołów, które przeniosą odbiorców w przepiękny świat muzyki z pogranicza rocka, pop’u, a także piosenki poetyckiej i ballad.
Na deskach sali widowiskowo-kinowej przy ulicy Mickiewicza 3 jako pierwszy zagra zespół Kaszmir. Jest to nowe zjawisko na toruńskiej scenie muzycznej, zespół grający muzykę z pogranicza rocka i muzyki alternatywnej.
Zespół powstał w lutym tego roku. I pomimo tego, że da się ich określić gatunkowo, to muzyka, którą tworzą, jest eklektyczna i nietuzinkowa ze względu na ludzi, którzy w nim grają. To co ich wyróżnia to powrót do korzeni klasycznego rocka. W czasach muzyki pop, dance i electro, zespół Kaszmir wychodzi naprzeciw osobom, którym brakuje muzyki rockowej. Zespół składa się z 5 osób, a każda z nich wnosi do twórczości zespołu coś niepowtarzalnego i „od siebie”.
Skład zespołu:
Ewa Falkowska – wokal
Mateusz Lewandowski – gitara
Szymon Czarnecki – instrumenty klawiszowe/flet
Piotr Grzeliński – gitara basowa
Kacper Woźniak – perkusja
Drugim zespołem, który tego dnia zagra dla nakielskiej publiczności jest toruńska kapela Starless, z Martą Bejmą – wokalistką pochodzącą z Nakła nad Notecią. Zespół, jak sam o sobie mówi: „ Każdy z innego świata, ale za to ze wspólną pasją. Postanowiliśmy stworzyć coś wyjątkowego w oparciu o poezję. Utworzyliśmy projekt w 2020 roku w dobie pandemii i działamy z zamysłem pokrzepienia i dodania pewnej eteryczności szarej rzeczywistości.” Podczas wydarzenia zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu Missing You
Skład zespołu:
Marta Bejma – wokal
Piotr Pryka – klawisze
​Wojciech Kokociński – teksty
Piotr Pilarski – gitara klasyczna
gościnnie:
Marta Lutrzykowska – skrzypce
Asia Czerwińska – wiolonczela
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Michał Dubkowski – Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury