Napaść seksualna przy Hermesie na Kapuściskach. Policja publikuje zdjęcia poszukiwanego

Policjanci z komisariatu na bydgoskich Wyżynach poszukują mężczyzny, który w połowie wakacji dopuścił się napaści seksualnej na kobietę przy ulicy Wojska Polskiego.

Do zdarzenia doszło 21 lipca tuż przed północą na wysokości centrum handlowego Hermes na Kapuściskach, ale dopiero teraz mundurowi zdecydowali się poprosić o pomoc w ustaleniu sprawcy przestępstwa. W tym celu mundurowi z komisariatu na Wyżynach przekazali do publikacji dwa zdjęcia z monitoringu jednego ze sklepów. – Sprawca podbiegł wówczas do pokrzywdzonej, próbując dotknąć jej miejsc intymnych – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zdarzenie zaklasyfikowano jako „inną czynność seksualną” i pod takim kątem prowadzone jest obecnie śledztwo. Funkcjonariusze policji proszą o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze wspomnianych zdjęć bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem. Informacje można przekazywać osobiście w komisariacie przy ulicy Ogrody lub telefonicznie pod numerem (52) 588-15-59 lub numerem alarmowym 112.

Przypomnijmy, że od kilku dni mundurowi z Wyżyn nagłaśniają również inną sprawę napaści o podłożu seksualnym. Do zdarzenia miało dojść 13 sierpnia po południu na drodze leśnej w rejonie ulic: Dobrzyńskiej oraz Wąbrzeskiej na Glinkach. Poszkodowane zostały wówczas dwie 14-latki. Sprawca oddalił się w kierunku al. Jana Pawła II.