Niepodległościowe granie w Paterku. LZS ” Zorza” Ślesin zwycięzcą Turnieju

W czwartkowe popołudnie 10 listopada 2022 r. w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości na hali sportowej w Paterku  odbył się coroczny turniej piłki nożnej drużyn LZS z okazji 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości.  W zawodach udział wzięło pięć reprezentacje LZS  z : Występu, Gorzenia, Potulic, Ślesina i Paterka. Impreza towarzyszyła uroczystościom Święta Odzyskania Niepodległości w Gminie Nakło. Zebranych powitał przewodniczący RMG LZS Jacek Kiersznicki wraz z zastępcą  Mirosławem Bladzichem, a otwarcia dokonał przewodniczący LZS „Skra” Paterek Radosław Hyży. Mecze a odbyło się ich 10 rozgrywane były systemem każdy z każdym 15 min. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.
 
Wyniki:
 
1. Paterek – Potulice   4:3
2. Występ – Ślesin   1:2
3. Potulice – Występ   1:5
4. Ślesin – Paterek   3:1
5. Potulice – Gorzeń 1:2
6. Występ – Paterek   4:0
7. Potulice – Ślesin   1:3
8. Gorzeń – Paterek  4:2
9. Występ – Gorzeń  4:0
10. Ślesin – Gorzeń  5;1
 
Klasyfikacja końcowa:
 
1 miejsce –  LZS „Zorza” Ślesin   12 pkt  bramki     13-4
2 miejsce –  LZS „Kanał” Występ   9 pkt  bramki     14-3
3 miejsce –  LZS „Zieloni” Gorzeń   6 pkt  bramki      7-12
4 miejsce –  LZS „Dąb”Potulice       3  pkt  bramki    7-13
5 miejsce –  LZS „Skra”Paterek       0  pkt  bramki    6:15
 
Ponadto wybrano:
 
– najlepszego bramkarza  –  Marcin Szamlewski
– króla strzelców  –  Rafał Łasa
– najlepszego zawodnika – Radosław Hyży
Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane, po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków a niektóre zdobywane bramki godne pokazywania.
Wszystkie zespoły otrzymały okolicznościowe puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe. Środki na ich zakup pochodziły z otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na wykonanie zadań pożytku publicznego. Nagrody ufundowała także spółka Nakielski Sport. Pani Annie Mrozek prezes spółki -serdecznie dziękujemy. Organizatorami turnieju były: Rada Miejsko-Gminna LZS, spółka „Nakielski Sport” i LZS „Skra” Paterek.Podziękowanie kierujemy dla pana Sławomira Sasa za pomoc w organizacji turnieju
 
Rada informuje, że do końca roku odbędą się jeszcze:
 
–  26. 11. 2022 r. godz. 12 00  w Olszewce – VI Mistrzostwa LZS Indywidualne i Drużynowe  Miasta i Gminy w DARTA ( 2 mężczyzn+ 1 kobieta )
–  03. 12. 2022 r. godz. 14 30 w Ślesinie  –  XI  Mikołajkowo – Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej
–  17. 12. 2022 r. godz. 10 00 strzelnica w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Nakle  X Mistrzostwa LZS Miasta i Gminy w Strzelectwie ( 2 mężczyzn+1 kobieta )
tekst: Jacek Kiersznicki
zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

 

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).