Niepubliczne Przedszkole ,,Donald” w Nakle nad Notecią. „W krainie książek”

W grupie ,,Pszczółek” z Przedszkola Niepublicznego ,,Donald” w Nakle nad Notecią zrealizowany został blok tematyczny zatytułowany : ,,Nasze ulubione książki”. W trakcie realizacji tej tematyki przedszkolaki poznały wiele wiadomości dotyczących książek. Dzieci miały okazję  poznać miejsca związane z nimi – bibliotekę i księgarnię, zostały zapoznane z budową książki oraz etapami jej powstawania. Nasi mali milusińscy rozpoznawali różne rodzaje książek, takie jak np. encyklopedie, atlasy, słowniki, książki z bajkami, baśniami, legendami itp. Dzieci wzięły udział w zabawach mających na celu doskonalenie procesu kupowania i sprzedawania książek, a także ich wypożyczania. Dużą niespodzianką dla ,,Pszczółek” było wykonanie książeczki grupowej, do której dzieci narysowały własne ilustracje.

Donaldziaki dowiedziały się w jaki  sposób należy dbać i szanować książki oraz co powinno, a czego nie powinno się robić obcując z książką. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały także zakładki do książek oraz postać książkowego krasnoludka.

Zwieńczeniem tygodnia o książce była wizyta dzieci w bibliotece. Podczas spotkania nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć różne rodzaje książeczek dla dzieci. Przy okazji wizyty przedszkolaki zapoznały się z procesem wypożyczania książek oraz poznały pracę Pani bibliotekarki. Dzieci obejrzały także film edukacyjny opowiadający o historii pierwszych książek oraz rodzajach współczesnych (także w wersji elektronicznej), dowiedziały się jaką rolę pełnią książki dla dzieci.

Na zakończenie spotkania ,,Pszczółki” wybrały i wypożyczyły 3 książeczki dla przedszkola, ponadto obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie otrzymały słodkości oraz upominki.

Grupa ,,Pszczółki” uczestniczy również w kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom, pół godzinki dla rodzinki” podczas której w piątkowe popołudnia odbywa się czytanie dzieciom bajek przez chętnych rodziców.

mgr Justyna Szatlach