Nietrzeźwi rowerzyści nie są bezkarni na terenie powiatu nakielskiego

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu nakielskiego trzech rowerzystów, którzy nie bacząc na zagrożenie wsiedli na rower po spożyciu alkoholu.

Wczoraj (30.07.20) nietrzeźwi rowerzyści ponownie dali o sobie znać. Policjanci patrolujący drogi powiatu nakielskiego wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierujących jednośladami.

O godzinie 1.00 w Szubinie na ul. Kcyńskiej „patrolowcy” z miejscowego komisariatu zauważyli rowerzystę. Sposób jazdy wydał się policjantom podejrzany, gdyż mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi. 39-letni mieszkaniec Szubina został zatrzymany i poddany badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Tego samego dnia kcyńscy „patrolowcy” o godzinie 20.45 w Dziewierzewie,  również zatrzymali pijanego rowerzystę. 46-letni mieszkaniec gminy Kcynia miał  w organizmie ponad promil alkoholu.

Trzeci rowerzysta, został zatrzymany przez szubińskich policjantów do kontroli drogowej o godz. 21.20 w Królikowie. 34-letni mieszkaniec gminy Szubin miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Nietrzeźwi rowerzyści otrzymali mandaty karne w wysokości 500 złotych.

Policjanci przypominają: Nietrzeźwy rowerzysta stanowi szczególne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie. Pamiętajmy, nietrzeźwi rowerzyści w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą doprowadzić do  tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią    

zdjęcie ilustracyjne