Nowe informacje w sprawie porannego wypadku pod Bydgoszczą. Policja zatrzymała 27-latka!

27-letni kierowca fiata ducato został zatrzymany przez policjantów w konsekwencji wypadku, do którego doszło nad ranem w Emilianowie na drodze krajowej nr 10. Zdaniem prowadzących śledztwo funkcjonariuszy to on przyczynił się do zderzenia chevroleta z tirem, w wyniku którego zginął kierowca samochodu osobowego.

Przypomnijmy – krótko po godzinie piątej na obwodnicy Bydgoszczy doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Chevrolet zderzył się z samochodem ciężarowym marki Mercedes. Siła uderzenia wciągnęła mniejszy z pojazdów pod naczepę. Ten następnie zapalił się, a ogień przeniósł się także na wspomnianą naczepę i częściowo kabinę ciężarówki. Po ugaszeniu ognia z chevroleta wyciągnięto zwłoki kierowcy.

Funkcjonariuszom policji, którzy zbierali od rana na miejscu tragedii ślady, udało się ustalić prawdopodobny przebieg zdarzenia. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem ducato wyprzedzał pojazd ciężarowy w niedozwolonym miejscu. Z naprzeciwka poruszał się z kolei chevrolet, który – chcąc uniknąć zderzenia czołowego – odbił w lewo i uderzył w bok pojazdu ciężarowego. Kierowca osobówki poniósł śmierć – wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Kierujący fiatem 27-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy, zatrzymano również jego prawo jazdy. Zarówno od niego, jak i od kierowcy tira pobrano krew do badań. W ciągu najbliższych godzin zapadnie decyzja, czy i jakie zarzuty usłyszy 27-letni mężczyzna. Przez całe przed- i popołudnie policjanci razem z biegłym z dziedziny techniki samochodowej pracowali na miejscu zdarzenia, zabezpieczając dowody.

Po wypadku przez kilka godzin droga krajowa nr 10 w rejonie wypadku była zablokowana. Głównie ze względu na konieczność wyciągnięcia tira, który po zderzeniu wypadł z trasy.

opracował: ED – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: KWP Bydgoszcz