O uważność w życiu – spotkanie autorskie z o. Maciejem Biskupem OP

We czwartek 7 marca 2024 roku o godz. 17.00 (pół godziny wcześniej niż zwykle!) w Urzędzie Miejskim w Kcyni odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Ciekawość świata”. Tym razem naszym gościem będzie o. Maciej Biskup OP – przeor klasztoru Dominikanów w Łodzi. Jest zaangażowany w dialog ekumeniczny i dialog z judaizmem. Ukończył studia doktoranckie z teologii dogmatyczno-fundamentalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „W drodze”.

Spotkanie poświęcone będzie ostatniej książce o. Macieja Biskupa OP, zatytułowanej „Sztuka uważności”, która ukazała się w listopadzie 2023 r. Postawa uważności powinna towarzyszyć nie tylko każdemu chrześcijaninowi. Rozwiniemy ten temat w trakcie „Ciekawości świata”. Zastanowimy się wspólnie, czym uważność jest i jak dbać o to, by jej nie stracić. Jak zapewnić sobie szczęśliwe, spełnione życie. Nie zabraknie miejsca na pytania od uczestników spotkania.

Dzięki współpracy z wydawnictwem WAM w trakcie spotkania będzie można zakupić ostatnią, jak i poprzednie książki autorstwa naszego Gościa w promocyjnych cenach. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu autorskim.

 

Tekst: Justyna Makarewicz/Dźwiękowe Archiwum Kcyni Fot. książki – materiał promocyjny Wydawnictwa WAM