Paraliż na Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Dwa groźne zderzenia w ciągu kilku minut!

Dwa zdarzenia drogowe miały miejsce dzisiaj, 18 lipca 2019 roku rano w okolicach ul. Jagiellońskiej. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Ok. godz. 8 na rondzie Jagiellonów, na zjeździe w al. 3 Maja, doszło do zderzenia autobusu linii 52P o numerze bocznym 891 z osobowym peugeotem. Na razie nie są znane przyczyny zdarzenia. Na miejsce przybyły między innymi motocykl pogotowia ratunkowego, karetka i straż pożarna. Służby ratownicze informują o dwóch osobach poszkodowanych – jednej z osobówki i jednej z autobusu. Policja kieruje ruch objazdem w al. 3 Maja.

Co więcej, o godz. 8:10 na skrzyżowaniu Jagiellońska/Ogińskiego doszło do zderzenia straży pożarnej i samochodu osobowego, co jeszcze utrudniło sytuację. Wóz jechał na interwencję do wypadku na rondzie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Korki w stronę ronda zaczynają się już na wysokości ul. Łużyckiej.

Autobusy kursują z opóźnieniami. Pojazdy linii nr 55 z pętli Skorupki jeżdżą objazdem al. Ossolińskich, pl. Weysenhoffa, Paderewskiego i 3 Maja. Pomijany jest przystanek Jagiellońska/Piotrowskiego. Linia S1 także jeździ objazdem, ale bez pomijania przystanków.

Problemy dotyczą także autobusów PKS. – Do chwili udrożnienia pasa ruchu nasze autobusy będą jechały objazdem ulicami Ogińskiego – al. Powstańców Wielkopolskich – Paderewskiego – Staszica – 3 Maja do Ronda Jagiellonów. W następstwie  czasowo wyłączone zostają przystanki „Jagiellońska-FOCUS” oraz „Jagiellońska-Piotrowskiego” – informuje przewoźnik.

Sebastian Torzewski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcia: Krystian Andruszczenko – Pomoc Drogowa