Pięć zawodniczek Tarpana Mrocza wystartuje na mistrzostwach Europy U15 i U17 w Raszynie

W dniu, 10 sierpnia 2022 roku w Centrum Sportu Raszyn rozpoczną się mistrzostw Europy młodzików (U15) i juniorów młodszych (U17). Do tygodniowych zmagań zgłosili się reprezentanci ponad 30 państw.

Zgłoszenia do występów w ME U15 i U17 nadesłały krajowe federacje podnoszenia ciężarów z takich krajów jak: Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Hiszpania, Chorwacja, Czechy, Dania, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Islandia, Izrael, Litwa, Łotwa, Malta, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Węgry, Włochy.

W reprezentacji Polski znalazło się pięć zawodniczek Tarpana Mrocza, dwie w U15  i trzy w U17. W kategorii 55 kg (U15) o medale walczyć będą: Julia Szczepaniak i Marika Nowak. W kategorii 45 kg (U17) Lidia Hawryło, kat. 64 kg (U17) Weronika Najdowska i w kat +81 (U17) Dominika Najdowska. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

tekst i zdjęcie: Dariusz Wojciechowski

Na zdjęciu stają od lewej: Dariusz Kulski(trener), Marika Nowak, Julia Szczepańska, Monika Marach, Weronika Najdowska i Sławomir Zawada (trener). Zdjęcie wykonano po zdobyciu przez drużynę Tarpana Pucharu Polski Kobiet w grudniu 2021 roku.

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).