Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim w tym jeden na terenie powiatu nakielskiego

Do 205 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Są też pierwsze przypadki w województwie kujawsko-pomorskim – jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia jest ich siedem.

O nowych przypadkach ministerstwo poinformowało we wtorek przed godziną dziewiątą. Z najnowszych danych wynika, że na terenie całego kraju pozytywny wynik dały testy kolejnych 28 próbek. Najwięcej, bo wspomnianych siedem, pochodziło z województwa kujawsko-pomorskiego, kolejnych sześć z sąsiedniego województwa pomorskiego, a dalej – po trzy z woj. mazowieckiego, woj. lubelskiego i woj. śląskiego, dwie z woj. małopolskiego i woj. warmińsko-mazurskiego oraz po jednej osobie z woj. opolskiego i zachodniopomorskiego.

W przypadku siedmiu osób z województwa kujawsko-pomorskiego informacje te potwierdził wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Z danych przekazanych przez jego służby wynika, że pięć osób przebywa w bydgoskim szpitalu zakaźnym, natomiast dwie odbywają kwarantannę w domu. Dwie osoby (kobietę i mężczyznę) określono jako „starsze”, kolejne cztery (trzech mężczyzn i kobietę) – „w sile wieku”, natomiast siódmy z zakażonych to młody mężczyzna. Pięć osób zakażonych pochodzi z Bydgoszczy, po jednej – z powiatu nakielskiego oraz powiatu żnińskiego.

źródło: Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie ilustracyjne