Pijani kierujący zatrzymani na terenie powiatu nakielskiego

Czterech nietrzeźwych kierowców zatrzymali wczoraj (02.08.21) policjanci na terenie powiatu nakielskiego. Kierujący ,,na podwójnym gazie” stracili uprawnienia do kierowania pojazdami i niebawem usłyszą zarzuty. Za jazdę z promilami w organizmie, każdemu z nich grożą dwa lata pozbawienia wolności.

Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany wczoraj (02.08.21) o godz. 6.50 w Szubinie na ul. Nakielskiej przez ,,patrolowców” z miejscowego komisariatu. Kontrola trzeźwości 37-letniego kierowcy forda mondeo wykazała, że miał on w organizmie prawie promil alkoholu.

W tym samym czasie kcyńscy policjanci również zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena caddy. 62-letni mieszkaniec gminy Białe Błota, kierując samochodem miał pół promil alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierowca, 51-latek, został zatrzymany przez szubińskich mundurowych o godz. 19.10 na ul. Sienkiewicza. Kierujący fordem focusem mieszkaniec miasta miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Również wczoraj, tuż po godz. 23.00 kcyńscy ,,patrolowcy” zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. 53-letni mieszkaniec gminy Kcynia, kierując pojazdem miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Mężczyźni niebawem usłyszą zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 2 lat więzienia. Zachowanie kierowców oceni sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne