Pijany i z dożywotnim zakazem zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca citroena, którego w jednej z podszubińskich wsi zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu. Było to możliwe dzięki pomocy innej uczestniczki ruchu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że mieszkanka jednej z podszubińskich wsi ujęła nietrzeźwego kierowcę wpłynęło do miejscowego komisariatu kilka dni temu. Na miejsce został skierowany patrol. Okazało się, że kierowca citroena, którego ujęła zgłaszająca w międzyczasie porzucił auto i poszedł do znajdującego się nieopodal domu. Tam też został skontrolowany przez mundurowych. Ponieważ nie było wątpliwości, że to 69-latek prowadził auto został sprawdzony alkomatem, a ten wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Podczas sprawdzania personaliów 69-latka w policyjnych systemach okazało się też, że ma on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mieszkaniec podszubińskiej wsi noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu, a oskarżyciel zdecydował o oddaniu go pod dozór policji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ostateczne decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Na słowa uznania zasługuje postawa zgłaszającej, dzięki której nieodpowiedzialny i stwarzający zagrożenie kierowca został wyeliminowany z ruchu.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne