Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku na ul. Powstańców Wlkp. w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (12.02.2020) na ul. Powstańców Warszawy w Bydgoszczy. Kierujący volkswagenem transporterem spowodował kolizję z dwoma zaparkowanymi autami, a następnie wjechał na chodnik, gdzie potrącił idącą kobietę. Niestety 69-latka, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarła.

Dzisiaj (12.02.2020) około godziny 10:40 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Powstańców Warszawy w Bydgoszczy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący vw transporterem, prawdopodobnie z przyczyn zdrowotnych, spowodował kolizję z zaparkowanymi dwoma samochodami (renault i mitsubishi), po czym wjechał na chodnik i tam potrącił idącą kobietę. 69-latka poniosła śmierć na miejscu. Kierujący vw transporterem został przewieziony do szpitala w ciężkim stanie.

Bydgoscy policjanci prowadzą, pod nadzorem prokuratora, czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Na ulicy Powstańców Warszawy ruch odbywał się wahadłowo.

autor: podkom. Lidia Kowalska