Policyjny pościg w okolicach Bydgoszczy. Wpadł mężczyzna ścigany listem gończym!

Po trwającym kilkadziesiąt minut pościgu, w ręce kryminalnych z Białych Błot wpadł mężczyzna, który uciekał przed policjantami.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 17 lipca 2019 roku tuż przed godziną 15:00. Policjanci podjęli wówczas pościg za samochodem, którym kierował mężczyzna. – Jak się okazało, był on poszukiwany listem gończym – informuje podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Pościg rozpoczął się na wysokości Solca Kujawskiego, a uciekający przed funkcjonariuszami nie reagował na sygnały dźwiękowe, by się zatrzymać. Następnie pościg przebiegał przez Stryszek, Pawłówek, Białe Błota i Kruszyn Krajeński. Tam mężczyzna próbował wtargnąć do innego samochodu. Wówczas został zatrzymany przez policjantów z Białych Błot. – Do osoby, która prowadziła samochód, a do której ten mężczyzna próbował wtargnąć, wezwany został zespół ratownictwa medycznego – dodaje podkom. Kowalska. Policjanci podczas czynności użyli również gazu obezwładniającego.

To nie koniec problemów mężczyzny, bo – jak dowiadujemy się w Komendzie Wojewódzkiej Policji – podczas pościgu spowodował on dwie kolizje. Do jednej doszło w Solcu Kuj., a do drugiej w Pawłówku. Po tym drugim zdarzeniu, interweniować musieli strażacy, którzy neutralizowali plamę oleju na jednym pasie jezdni. Z zatrzymanym mężczyzną w tej chwili prowadzone są policyjno-prokuratorskie czynności.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie: Jakub Sobczyński