Półka Bookcrossingowa na Plaży Miejskiej w Więcborku

Dnia 1 lipca 20191 roku otwarto sezonową Półkę Bookcrossing na Plaży Miejskiej w Więcborku. Po raz kolejny wszyscy mieszkańcy a także turyści mają sposobność nieodpłatnie i bez żadnych formalności uwalniać książki. Co to oznacza w praktyce? Każdy może przyjść w wyznaczone miejsce z półką bookcrossing i zabrać do domu książkę lub nawet kilka i czytać… Potem może powyższą odłożyć na tę lub inną półkę z wolnymi książkami. Nie jest to jednak obowiązek. Książki przede wszystkim mają być czytane więc można publikację przekazać z rąk do rąk. Niech dostanie ją znajomy lub członek rodziny, może nawet znaleźć się za pół roku na Półce Bookcrossing w innym mieście. Na tym właśnie polega idea wolnych książek.

Otwarcie sezonowej półki z uwolnionymi książkami na Plaży Miejskiej odbyło się w uroczysty sposób. Zrobiły to dzieci uczestniczące w letnich półkoloniach zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Więcborku. Przy domku ratowników każdy znajdzie książkę  dla siebie. Jest nawet literatura w języku niemieckim i angielskim. Przypominamy, że książki uwalniamy również w wielu innych zakątkach naszego miasta. Zapraszamy czytelników do: Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk”, Centrum Medycznego „Familia”, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Provita” oraz  Szpitala  Powiatowego im dr Adama Gacy i dr Józefa Łaskiego.

Półka na Plaży Miejskiej będzie dostępna przez cały sezon letni, natomiast pozostałe można odwiedzać w ciągu całego roku.

Zapraszamy!

Katarzyna Włodarczak – UM w Więcborku