Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

120 dni spędzi za więziennymi kratami mieszkaniec województwa łódzkiego, którego podczas kontroli drogowej zatrzymała nakielska drogówka. Okazało się, że 23-letni pasażer kontrolowanej hondy był poszukiwany przez sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego wczoraj (23.07.2019) czuwali nad bezpieczeństwem kierowców przemieszczających się drogą krajową nr 10. Krótko przed 16:00, w Mrozowie, zatrzymali do kontroli drogowej hondę.

Policjanci nie mieli uwag do stanu technicznego kontrolowanego auta, czy dokumentów okazanych im przez kierowcę. Jednak, jak to jest zawsze w przypadku kontroli drogowych, policjanci wylegitymowali także pasażera hondy.

Personalia obu mężczyzn zostały sprawdzone w policyjnych systemach i okazało się,  że 23-letni pasażer poszukiwany jest przez sąd w Piotrkowie Trybunalskim, gdyż ma do odbycia karę 120 dni pozbawienia wolności.

Mieszkaniec województwa łódzkiego trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj (24.07.2019) policjanci dowiozą go do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią