Powiat Nakielski: Poszukiwani już nie cieszą się wolnością

Tylko w miniony weekend nakielscy patrolowcy zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Obaj najbliższe miesiące spędzą w więziennej celi.

Policjanci powiatu nakielskiego systematycznie realizują polecenia sądów dotyczące zatrzymań osób, ukrywających się przed organami ścigania. Tylko w miniony weekend, w Nakle, patrolowcy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy winni przebywać w zakładzie karnym.
Pierwszy z nich, 29-latek, został zatrzymany w sobotę (19.11), po południu, w ustalonym lokalu na terenie miasta. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza.
Kolejny, 26-latek, przez długi czas przebywał poza granicami kraju, a kiedy wrócił, mundurowi szybko namierzyli jego miejsce pobytu. Poszukiwany został zatrzymany wczoraj (20.11), w mieszkaniu na terenie Nakła. Zgodnie z postanowieniem sądu, winien on przebywać w zakładzie karnym za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jakie ma na sumieniu.
Policjanci doprowadzili zatrzymanych do policyjnego aresztu, skąd obaj trafili do więziennej celi.
kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne