Powiat Nakielski „uwalnia książki” w ramach akcji Narodowe Czytanie 2019!

Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią wraz z uczniami Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią zaprasza do udziału w akcji Narodowe Czytanie! Już po raz ósmy w ramach przedsięwzięcia w całej Polsce czytane będą wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury – tym razem będzie to zbiór zatytułowany Nowele polskie.

Wszystkie osoby, które będą chciały zasłuchać się w utworze Brunona Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków” oraz zapoznać się z losami artysty zapraszamy w przyszłą sobotę – 7 września 2019 roku o godzinie 16.00 na Przystań Powiat Nakielski (sala konferencyjna).

To jednak nie koniec atrakcji zarezerwowanych na sobotnie popołudnie, bowiem wydarzenie połączone będzie z oficjalnym otwarciem pierwszego w powiecie regału „uwalniającego książki”! Idea „uwalniania książki”, zwana także „bookcrossingiem” polega na nieodpłatnym przekazaniu książek, poprzez zostawianie ich w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu.

Każdy, kto przyniesie w ten dzień na regał zalegającą w domu przeczytaną i niezniszczoną książkę, otrzyma drobny upominek (gadżet otrzymuje darczyńca tylko raz, niezależnie od ilości przyniesionych książek i wizyt związanych z akcją).

Daj się porwać literaturze – zapraszamy!

materiał: Monika Oleś – Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią