Powiatowo-Gminne Dożynki już 28 sierpnia we wsi Suchary!

Tego dnia na boisku w Sucharach odbędzie się msza święta dziękczynna, a także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Oprócz tradycyjnych elementów obchodów nie zabraknie części kulturalno-muzycznej. W jej trakcie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Krajna. Covery znanych utworów artystów polskich i zagranicznych zaśpiewa Wiktoria Vollmuller. Skoro mowa o zagranicznych artystach – na dożynkowej scenie zaprezentuje się duet Ľudovít Kašuba i Martina Kreibich przy akompaniamencie Jozefa Bištuť (instrumenty klawiszowe), czyli zespół Kašubovci znany też jako Kašuba Band! Grupa występuje na terenie całej Słowacji, Czech, Niemiec, Szwajcarii, a także Polski. Autorzy hitów z milionowymi wyświetlaniami na YouTube przyjadą tym razem specjalnie do Suchar, by wystąpić dla zebranej tam publiczności. Wielomilionowymi odsłonami utworów może pochwalić się też zespół Defis, który tego dnia również wystąpi na Dożynkach. Polska grupa disco polo to autorzy takich piosenek jak m.in.: „Niespotykany kolor oczu”, „Gorące serce”, „Róże”, „Argentyna”, czy „Piękny sen”. Ostatnio zespół współpracuje z Miłym Panem, a owoce tej współpracy w postaci wspólnych utworów królują na listach przebojów muzyki disco. Będzie je można usłyszeć podczas wydarzenia. Na zakończenie czekać będzie zabawa taneczna z zespołem Mario Band.

Oprócz tego na boisku w Sucharach znajdziecie stoiska KGW, gastronomię oraz plac zabaw dla najmłodszych. Na grochówkę wszystkich przybyłych zaprasza SGB Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią.

Starostami tegorocznych Dożynek są Małgorzata Ciaciuch z Trzeciewnicy oraz Mateusz Plener z Suchar. Na wydarzenie współorganizowane przez Nakielski Ośrodek Kultury zapraszają: Starosta Nakielski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Sołtys wsi Suchary.

Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią