Pracowity piątek strażaków z powiatu sępoleńskiego

W piątek 26 lipca br, w godzinach popołudniowych na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Jazdrowo gm. Sępólno Krajeńskie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sypniewie. Dym, który unosił się nad lasem był widoczny z kilku kilometrów. Jak się okazało na miejscu na szczęście nic się nie paliło. Był to dym widoczny z województwa wielkopolskiego, powiat Złotowski – właśnie tam strażacy walczyli z pożarem zboża.

W między czasie około godziny 14:30 na SK KP PSP w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w na ulicy Starodworcowej w Więcborku. Na miejsce zadysponowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim. Na miejscu okazało się, że dzięki szybkiej reakcji właściciela samochód marki Suzuki został szybko ugaszony za pomocą gaśnicy.

Kolejne zgłoszenie o pożarze wpłynęło krótko przed godzina 15:00, które dotyczyło pożaru zboża na pniu w miejscowości Włościbórek gm. Sępólno Krajeńskie. Na miejsce zadysponowano trzy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Władowie oraz Kamieniu Krajeńskim. Ten pożar również był widoczny z kilku kilometrów. Duże siły ratowników i wsparcie miejscowych rolników ciężkim sprzętem sprawiły, że ogień został szybko opanowany.

Patryk Koniec – Więcbork 112