Premiera cyklu spotkań w Przystanku Historia

W czerwcu 2022 roku zapraszamy na premierę cyklu wydarzeń w poznańskim Przystanku Historia. Chcemy zainteresować pasjonatów historii XX wieku, każdy kolejny tydzień miesiąca poświęcając odpowiednio spotkaniu z filmem, dokumentem, historią i książką. Po tej inauguracji wrócimy z pełną ofertą cyklu po wakacjach.

Otwarte we wrześniu 2020 roku Centrum Edukacyjne IPN w Poznaniu – „Przystanek Historia” zostało zaplanowane jako nowoczesna, multimedialna przestrzeń do działań edukacyjnych. Została ona stworzona z myślą o wszystkich zainteresowanych historią i edukacją historyczną jako miejsce otwartych spotkań z ekspertami, specjalistami, regionalistami, pasjonatami historii, a także mieszkańcami Poznania i Wielkopolski związanymi z kulturą, sztuką, sportem i dziennikarstwem.

Przez czas pracy w pandemii, nie mogąc zapraszać widzów na nasze wydarzenia, publikowaliśmy w internecie (na stronie internetowej, profilu facebookowym poznańskiego oddziału IPN i kanale YouTube IPNtv) nagrania programów zarejestrowanych w Przystanku Historia. Obok naszych historyków, uczestniczyli w nich zaproszeni goście, świadkowie historii, specjaliści, naukowcy, autorzy książek, filmowcy. Rozmowy moderowane były przez pracowników Oddziałowego Biura Badań Historycznych, Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa i Oddziałowego Archiwum.

Teraz wracamy ze spotkaniami na żywo i zapraszamy na cztery pierwsze wydarzenia:

Poniedziałek z filmem, 6 czerwca 2022 r., godz. 17:00: „1970”

Wtorek z dokumentem, 14 czerwca 2022 r., godz. 17:00: Źródła do historii Poznańskiego Czerwca 1956

Środa z historią, 22 czerwca 2022 r., godz. 17:00: Poeta wyklęty – Konrad Doberschuetz (1921–2000). Spuścizna i pamięć

Czwartek z książką, 30 czerwca 2022 r., godz. 17:00: „Miasta Wolności. Poznań – Budapeszt 1956.”

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN w Poznaniu – „Przystanek Historia”, które mieści się przy ul. Dąbrowskiego 29.

dr Marta Sankiewicz Asystent prasowy Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu