Program Dni Więcborka 2022. Wystąpi m.in. zespół IRA

Zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Dni Więcborka 2022. Tegoroczne świętowanie będzie weekendową zabawą, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
W piątek zapraszamy kinomaniaków na Plażę Miejską. W ramach wieczoru filmowego wyświetlimy:
• dla najmłodszych
O!PLANOCKA 2022
TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS! – THE BEST OF 10.Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA.
ZŁOTY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA 3-4
MILO MECHANIK – ZEPSUTA KOPARKA (2021, 13:20), Marcin Małek, Malek Animation Studio
Poznajcie Milo Mechanika, sympatycznego chłopca, złotą rączkę, który stawiając czoła codziennym wyzwaniom zawsze i każdemu pomoże w potrzebie. W pierwszym odcinku poznacie Karolinę, która jest mamą i jednocześnie operatorką koparki. Niestety jej maszyna podczas wykonywania swoich zadań ulega uszkodzeniu. Karolina ma poważny problem. Całe szczęście zna najlepszego mechanika w mieście!
SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA 5-6
TORU SUPERLIS – KRAKEN (2021, 07:30), Piotr Szczepanowicz, Animoon
Samolot Zoi wpadł do jeziora. Zoja i Bunio boją się, że w jeziorze mieszka Kraken – straszny stwór z komisków o Superlisicy. Na szczęście Toru nie boi się potwora i ma w głowie pełno pomysłów, jak go wypędzić z wody. // Toru jest wnukiem Superlisicy – opiekunki lasu, która uratowała z opresji niejedno stworzonko i unieszkodliwiła wiele leśnych potworów. Babcia jest także pierwowzorem komiksowej bohaterki uwielbianej przez Toru i jego przyjaciół – Bunia, Zoję i Fenia. Mały lisek chce pójść w ślady Superlisicy i kiedy tylko pojawia się jakiś problem, przywdziewa opaskę superbohatera i pojawia się tam, gdzie trzeba. Serial jest pełną humoru i ciepłych emocji opowieścią o małym lisku i jego niezwykłych przygodach.
SREBRNY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA 3-4
BUŹKA I DZIÓBEK – WIELKIE SPRZĄTANIE (2021, 05:00), Maciej Pestka, Mapepi Animacje
Jeż wyprowadza się z lasu. Buźka i Dzióbek próbują rozwiązać problem Jeża, przez który postanowił opuścić las. Czy będą w stanie pomóc koledze?
BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA 3-4
ODO – PIOSENKA DUDZI (2021, Polska, Wielka Brytania, 07:36), Piotr Szczepanowicz i Mikołaj Pilchowski, Sixteen South, Letko
Głównym bohaterem serii jest Odo – mała sówka, która ma wielkie ambicje. Odo nie przejmuje się tym, że jest mały. W rzeczywistości bardzo dobrze się czuje w swoich piórkach. Denerwuje się jedynie, gdy ktoś mówi mu, że nie może czegoś dokonać BO JEST MAŁY. Odo nie chce przyznać, że bycie małym może go powstrzymać przed realizacją jego wielkich celów. Wierzy, że może dokonać wszystkiego o czym zamarzy. Odo to bardzo ambitna sowa! Odcinek Piosenka Dudzi opowiada o dniu w ptasim obozie, podczas którego odbywa się wieczór śpiewania i wszystkie ptaszki – obozowicze będą ćwiczyć śpiew. Dudzia nie wie jak śpiewać – nigdy nie spotkała ptaka podobnego do siebie! Martwi się, że nie ma piosenki, ale Odo ma plan – Dudzia może spróbować piosenek innych ptaków i znaleźć taką, która będzie jej pasować!
BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA 5-6
CHICHRASZEK – UPALNY DZIEŃ (2021, 06:00), Marzena Nehrebecka, Badi Badi
„Chichraszek” to opowieść o przyjaźni wielkiego zielonego skrzata Chichraszka i małej dziewczynki Gadulewny. Chichraszek i Gadulewna chcąc nie chcąc mieszają się w wielkie konflikty maleńkich narodów. Jednak w świecie Chichraszka kłótliwi osobnicy są na tyle mali i niemądrzy, że prowadzone przez nich spory stają się komiczne a oni wydają się niegroźni. Jest to także opowieść o tym, że często konflikty biorą się ze spraw błahych i zacietrzewienia, i tak naprawdę w prosty sposób można im zaradzić. Najważniejsza jednak jest dobra zabawa, śmieszne i fantastyczne przygody oraz bohaterowie, z którymi można poznawać świat i dobrze się bawić.
WYRÓŻNIENIE IV MIEJSCA 3-4
KOTEK MAMROTEK – SUPERBOHATER (2021, 06:00), Kacper Dudek, Badi Badi
Kotek Mamrotek to zwariowane przygody rezolutnego czarno-białego kotka i jego przyjaciół. Każdy z odcinków opowiada inną przygodę, w której Mamrotek bywa naukowcem, reporterem, poetą, wynalazcą, malarzem. Kiedy bada zakamarki podwórka, przekonuje się, że wiedza pomaga zrozumieć świat. W trakcie wizyty w Afryce poznaje sprawczą moc wyobraźni. Potrafi podróżować w czasie i umie wskoczyć do krainy baśni. Bierze pod lupę krople deszczu i mleko. Od przyjaciół zawsze otrzymuje pomoc i uczy się wiary we własne siły. W jego przygodach towarzyszą mu: pies Pikuś, dinozaur Truchcik, słoń Balon, kura Róża, koza Kultura i oczywiście myszy
• dla wszystkich widzów komedię – tytuł poznamy niebawem
• dla widzów o mocnych nerwach kino grozy – tytuł poznamy niebawem
W sobotę miłośnicy zabawy od godz. 15.00 pojawią się na Stadionie Miejskim
𝙎𝙥𝙧𝙖𝙬𝙙𝙯́ 𝙘𝙤 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙜𝙤𝙩𝙤𝙬𝙖𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮:
• Przygotowaliśmy dla Was aż 9 kolorów proszków
• Nasi DJe zagrają tak, abyście nawet na moment nie przestali się bawić
• Kolorowa wata cukrowa
• Kolorowe okulary
• Bazooki CO2
• Strefa foodtruck
Daj się ponieść kolorowemu szaleństwu! Przyjdź ze swoimi znajomymi i wspólnie pokolorujcie się nawzajem w rytm najlepszej muzyki granej przez naszych DJów!
𝗖𝘇𝗮𝘀 𝗻𝗮 𝗽𝗼𝗱𝘀𝘂𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲!
30 lipca 2022
15.00 – 19.00
Stadion Miejski
bezpłatny wstęp
UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków.
Dodatkowo Strefa Animacji dla Dzieci i Gastronomiczna na Stadionie Miejskim będzie dla Was dostępna przez całą sobotę i niedzielę.
Wieczorem, od godz. 19.00 zapraszamy miłośników muzyki klubowej i nie tylko na
DJ’S BATTLE. Zagrają dla Was CASPROV, ARDO, BORYS.
W dzień świętowania długo wyczekiwana ROCKOWA NIEDZIELA, na której gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.
Poza tym doskonała okazja do integracji i wspólnej zabawy przy muzyce zespołów:
MEGGER Band to zespół generujący wysokie napięcie w muzyce! A tworzą go ludzie w różnym wieku, wszelakiej maści zawodach, zainteresowań, hobby lecz łączy jedno: miłość do rockowej muzyki. Zespół tworzy 6 różnorodnych osób, każdy z inną wrażliwością, charakterem, stylem życia i podejściem do muzykowania. Dzięki temu zespół Megger Band jest świetnym zespołem pasującym na eventy, koncerty plenerowe, zjazdy motocyklowe, imprezy militarne, festiwale rockowe jak i zespół supportujący rockowe gwiazdy. Posiadamy własne profesjonalne nagłośnienie. Gramy przede wszystkim covery zespołów: Mannam, Deep Purple, AC/DC, O.N.A, Tina Turner, itd.
Megger Band to:
Charyzmatyczna wokalistka Agata, zgrany duet dwóch gitarzystów Włodek i Jacek, sekcja rytmiczna: Michał i Henryk, instrumenty klawiszowe i wokal: Maciek.
Definicja Meggera – to przyrząd który generuje wysokie napięcie w celu przetestowania rezystancji izolacji.
NADMIAR powstał w maju 1993 roku, skupiając ludzi o zróżnicowanych fascynacjach muzycznych – stąd nazwa zespołu. Grupa ma na swoim koncie ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą u boku polskich i zagranicznych gwiazd. Najważniejsze festiwale:
Blues nad Piławą 1994 Rawa Blues 1995 (Laureat Publiczności), 1999 Blues nad Bobrem 1995 (wyróżnienia indywidualne) Skierniewicka Noc Bluesowa 1995 Noc Bluesowa w Rawie Mazowieckiej 1996 Bluestracje Chorzów 1999 Blues Express 1993, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2004, 2009, 2010 Toruń Blues Meeting 2000, 2011, 2016 Suwałki Blues Festiwal 2016 Ochota Blues Festival 2017
Oficjalne wydawnictwa: Antologia Polskiego Bluesa cz. 2 utwór „Mała uliczka” 2009 „IMPREZA” 2015 „NOWY START” 2019 z gościnnym udziałem gwiazd polskiej sceny rockowej.
IRA Polski zespół rockowy założony w 1987 w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. 12 płyt studyjnych, niezliczona ilość przebojów, tysiące koncertów to najkrótsze podsumowanie 35-letniej działalności Zespołu. Niezmienna od lat charyzma i energia koncertowa stawia IRĘ w czołówce najbardziej lubianych polskich zespołów.
źródło: UM w Więcborku