Przedstawiciele Wolności Bydgoszcz o Strategii Bydgoszczy 2020-2030

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Wolność Bydgoszcz podjęli się tematów Strategii Bydgoszczy 2020-2030 oraz tradycyjnie pierwszego czerwca przypomnieli o obchodzonym przez polskich wolnościowców Dniu Dziecka Zadłużonego.

Pierwszy głos w sprawie ostatnich działań prezydenta Bydgoszczy oraz Rady Miejskiej zabrał kandydat na stanowisko prezydenta Marcin Sypniewski. Wg sekretarza Konfederacji i Przewodniczącego Rady Krajowej KORWiN strategia, która została przyjęta, jest absolutnie nierealny oraz nieaktualna. „Każde posiedzenie rady nadzorczej w poważnej instytucji w tych nieprzewidywalnych i trudnych czasach rozpoczyna się od cięcia wydatków i minimalizowania ryzyka. Natomiast RM Miasta Bydgoszczy ani słowem nie odniosła się do kryzysu gospodarczego. Firmy upadają, prognozowanie kolejnego dnia na rynkach jest nierealne, Prezydent nie potrafi określić kiedy tramwaj wróci na Babią Wieś, a prognozuje, co będzie za 10 lat”. Marcin Sypniewski przypomniał o swoim postulacie Karty Bydgoszczanina (wzorem karty Warszawiaka). Ma to za zadanie zwiększyć wpływy do budżetu samorządu.

Dogłębną analizą prawną tego zagadnienia zajął się mecenas KORWiN Bydgoszcz, Maciej Cerajewski. Tarcza 4.0 ma zapis dotyczący możliwości większego zadłużenia się samorządów do 80%. „Jest to betonowe koło ratunkowe dla samorządowców, które pozwoli na zaciąganie niespłacalnych długów. Odpowiedzialność za niszczenie finansów miasta spadnie na następców. Istnieje ryzyko, że tak zadłużona Bydgoszcz zostanie przejęta przez komisarza od Premiera Morawieckiego, a przejęcie Bydgoszczy przez PiS to najczarniejszy scenariusz dla Bydgoszczy.”

Wiceprezes partii KORWiN Bartosz Woźniak przypomniał o tym, że urzędy nie mają własnych pieniędzy, a wszelkie fundusze pochodzą od podatników. „Bydgoszczanie teraz liczą każdy grosz i jest to bardzo rozsądne podejście. Niestety nasi przedstawiciele na szczeblu centralnym w Warszawie oraz tu w budynku Ratusza, nadal zastanawiają się nad kolorem kostki brukowej, a to nie tędy droga. Czas zacząć oszczędzać i zmniejszać biurokracje.”

Z kolei Prezes bydgoskiego KORWiNa rozpoczął od złożenia życzeń dla dzieci małych i dużych. Do życzeń zdrowia, szczęścia i pomyślności Marek Stankiewicz dodał radę: „Trzymajcie się za kieszenie, bo rząd dobiera się do nich bezustannie. Każdy młody Polak tuż po urodzeniu w ramach wyprawki otrzymuje 27 tys. długu, to było przed „Piątką Kaczyńskiego”. Po wprowadzeniu tych pakietów socjalnych będzie tylko gorzej. (…) Do swojej propagandy PiS powinien dorzucić bajkę o małym dłużniczku.” – zakończył Marek Stankiewicz.

Konfederacja Bydgoszcz