Ruszyła Nakielska Liga Siatkówki. Rozegrano pierwsze dwa mecze

Zainaugurowane zostały rozgrywki Nakielskiej Ligi Siatkówki w sezonie 2020/2021. W tegorocznej edycji bierze udział sześć zespołów, a w ramach pierwszej kolejki, która odbyła się 25 października 2020 roku, rozegrano dwa spotkania.

Trzecia Fala – Aligator Nakło 2:1 (13:25, 27:25, 15:13)
W pierwszym meczu nowego sezonu zmierzyły się ze sobą ekipy Trzeciej Fali oraz Aligatora. Ci pierwsi dysponują nieco słabszym składem niż rok temu, natomiast drudzy to tak naprawdę zespół NTS Juniorów z rocznika 2001/02. W pierwszej partii na parkiecie istniała tylko jedna drużyna- Fala była raz po raz rozbijana mocnymi serwisami przeciwników, nie kończyła prawie żadnych ataków, wskutek czego nie miała nic do powiedzenia. Przegrała tego seta do 13. W drugim zagrała o niebo lepiej, a na pierwsze prowadzenie wyszła przy stanie 13:12. Później Aligator zaliczył kilku punktową serię, która nie podłamała jednak Fali. Dzięki trudnym zagrywkom Adriana Kufla doprowadziła do remisu, a potem wyszła na czoło. W ciekawej końcówce obroniła dwa meczbole, a sama skończyła seta za pierwszą okazją, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W nim walka była zacięta, nikt nie zbudował większej przewagi niż trzy oczka. W kluczowej fazie skuteczni w ataku bracia Majewscy sprawili, że inicjatywa przeszła na stronę Fali. Jej gracze nie pozwolili wymknąć się okazji z rąk i dość niespodziewanie zwyciężyli do 13. Na wyróżnienie zapracował Dawid Majewski – 13 punktów oraz Antoni Kwasigroch – 15, w tym 7 serwisem.

Covidy – Aligator Nakło 0:2 (29:31, 19:25)

 Covidy to drużyna powstała na bazie zawodników Mroczy wzmocnionej kilkoma zawodnikami Lupus Team. W starciu z Aligatorem, mimo nie najsilniejszego składu, postawiła faworytom trudne warunki. Przez całego pierwszego seta trzymała się przeciwników i niekiedy wychodziła nawet na prowadzenie. Mały kryzys dopadł ją w środku partii, wtedy to Mateusz Grudzinski zanotował kilka dobrych zagrywek (14:19), ale Covidy dzięki efektownym atakom Jakuba Stachowicza i Miłosza Miękczyńskiego szybko doprowadziły do wyrównania. Końcówka była emocjonująca – najpierw trzy piłki setowe miały Covidy, ale nie potrafiły postawić kropki nad „i”, co w końcu się na nich zemściło, gdyż ostatecznie to Aligator zwyciężył w tej odsłonie 31:29. Druga partia była nie mniej wyrównana, a młodsi zawodnicy nie mogli narzucić przeciwnikom swojego stylu gry. Covidy ambitnie walczyły, nie dały sobie wyrwać łatwo zwycięstwa, ale umiejętności starczyło im tylko do stanu 18:16. Od tego momentu ugrały ledwie jeden punkt, a Aligator zdominował ostatni fragment meczu, zwyciężył do 19, częściowo rehabilitując się tym samym za porażkę w pierwszym spotkaniu. Ponownie najskuteczniejszy na boisku był Kwasigroch – 15 oczek, wśród pokonanych Stachowicz – 10.

Następna II kolejka odbędzie się 15 listopada 2020 roku, rozpiskę spotkań podamy nieco później.

Organizatorem rozgrywek pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią jest: Nakielski Sport Sp. z o.o. w Nakle nad Notecią oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią.

Nakielski Sport Sp. z o.o.

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).