Ruszyły rozgrywki młodzików i trampkarzy

Pierwsi swoje mecze rozgrywali młodsi zawodnicy FA Mezar Nakło. W pierwszym meczy udali się do Sadek na mecz z miejscowym GLZS jednak spotkanie nie odbyło się, ponieważ gospodarze nie stawili się na mecz. W związku z czym Mezar wygrał walkowerem.

Na stadionie w Nakle nad Notecią w drugiej kolejce Ligi Młodzików KPZPN podejmował zespół AP Reissa Bydgoszcz. Mecz wyrównany. Zarówno jedna jak i druga drużyna zagrała dobre zawody. Częściej do pracy angażowani byli nakielscy bramkarze Janek Narloch i Rafał Januszewski, który kapitalnie spisywał się na bramce. W ostatnich 5 minutach wkradło się rozluźnienie gdzie popełniono dwa błędy po których tracą bramki. Obydwie bramki dla FA Mezar zdobył Maks Dornowski.
Nasi zawodnicy z początku bardzo zachowawczo i ostrożnie grali popełniając błędy, które korygowali sami już w trakcie meczu. Krok po kroku realizowali zadania jakie mieli postawione przed nimi. Mimo wyniku jestem z nich bardzo dumny. – podsumował mecz trener Daniel Kloska.

FA Mezar – AP Reissa Bydgoszcz  2-4

W lidze trampkarza na pierwszy mecz w tym sezonie piłkarze udali się do Szubinianki. Z uwagi na okres jeszcze wakacyjny część nakielskich zawodników nie mogła być więc  na meczu. Przystąpili do spotkania bez zmienników. Zaczęli od szybkiej bramki Skarweckiego. Potem kilkukrotnie jeszcze próbowali atakować jednak bezskutecznie. Wiele razy młodzi piłkarze łapali się na spalonych, przez co kilka bramek było nieuznanych. Od kiedy zaczęto grać uważniej skuteczność zdecydowanie się poprawiła. Do bramki trafiali jeszcze Skarwecki (4), Kubiński, Bodzio, Nikodem, Okpisz.

Trener Daniel Kloska: Nasz zespół dominował warunkami fizycznymi. Gramy szybko szukając ciekawych rozwiązań. Cieszy kreatywność. Wprowadzamy nowych zawodników, którzy pierwszy raz grają w piłce jedenastoosobowej i widać było ile przed naszym zespołem czeka jeszcze pracy.
Zespół gospodarzy waleczny, bardzo dobrze wykonujący stałe fragmenty. Chciałbym korzystając na okazji podziękować  trenerowi Szubinianki Przemkowi Wesołkowi za możliwość rozegrania meczu w dniu dzisiejszym i postawę fair play.

Szubinianka Szubin – FA Mezar  2-8

Autor: Daniel Kloska
Zdjęcie Daniel Kloska