Sadki: Pijany kierowca, lekceważąc dożywotni zakaz, wyruszył w trasę

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i półtora promila alkoholu w organizmie miał kierowca audi, którego zatrzymali policjanci z mroteckiego komisariatu. Podejrzany dziś usłyszał zarzuty, a grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrolując miejscowości w gminie Sadki, mroteccy mundurowi zwrócili uwagę na kierowcę audi, który widząc radiowóz nagle zjechał z trasy i próbował ukryć się za budynkami gospodarczymi. Funkcjonariusze pojechali za audi, by sprawdzić, z jakiego powodu kierowca tak bardzo chciał zniknąć im z oczu.
W międzyczasie prowadzący auto wyszedł zza kierownicy i próbował oddalić się pieszo. Te plany pokrzyżowali mu policjanci, a powód zachowania 51-latka szybko wyszedł na jaw. Okazało się, że mieszkaniec sadkowskiej gminy miał w organizmie aż 1,5 promila alkoholu i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Dzisiaj (20.09.22) podejrzany usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu, a ostateczne decyzje w jego sprawie podejmie sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 51-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne