Samochód ciężarowy przewożący bydło przewrócił się na drodze krajowej nr 62 w gm. Kruszwica

Policjanci ustalają okoliczności i przyczynę kolizji, do której doszło w Janocinie. Przewrócił się tam samochód ciężarowy marki daf, który wiózł rogaciznę.

Dzisiaj, 07 maja 2020 roku około godz. 12.00 na drodze krajowej nr 62 w Janocinie gmina Kruszwica samochód ciężarowy marki daf przewrócił się na bok. Samochód przewoził 12 sztuk bydła, z czego 2 ucierpiały, a 10 zostało przeładowanych do zastępczego transportu.Na miejscu działali policjanci, strażacy, był też weterynarz.

Droga była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy: od strony Kruszwicy należało jechać w kierunku miejscowości Dobre, od strony Radziejowa trzeba było kierować się na Papros. Droga na tym odcinku została odblokowana około godz. 18:00

Policjanci z Kruszwicy ukarali kierowcę mandatami karnymi na łączną kwotę 800 zł za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz za brak uprawnień do kierowania pojazdami kategorii typou „C” (upłynął termin ważności).

Policjanci również zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych pojazdu i uszkodzenia pokolizyjne.

autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
zdjęcia: KPP Inowrocław