Spotkanie profilaktyczne z młodzieżą w Paterku

O odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny, demoralizacji i używkach rozmawiali nakielscy policjanci z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Paterku.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy gościli ostatnio w Szkole Podstawowej w Paterku, gdzie przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII.

Policjanci omówili kwestie związane z paleniem tytoniu oraz e-papierosów z zaznaczeniem, że tego typy używki są dla nieletnich zabronione, a eksperymentowanie z nimi świadczy o demoralizacji młodzieży. Mundurowi przypominali też o innych przejawach demoralizacji oraz tym, że sprawy zdemoralizowanej młodzieży rozpatruje sąd rodzinny i nieletnich.

Mł. asp. Wrzeszcz i sierż. szt. Pilch omówili także przepisy Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, przybliżyli kary jakie sąd może nałożyć na nieletniego sprawcę czynu karalnego i omówili do ukończenia jakiego wieku młody człowiek za popełnione czyny odpowiada jak nieletni, a kiedy już jako dorosły.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią