Śródmiejscy policjanci odzyskali legendarną szarfę i zatrzymali sprawców kradzieży

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzież szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Policjanci odzyskali też tę szarfę. Do namierzenia sprawców przyczyniła się między innymi publikacja wizerunków mężczyzn.

Do zdarzenia doszło blisko dwa tygodnie temu (19.07.20) podczas wystawy zorganizowanej na terenie Opery Nova w Bydgoszczy. Wówczas została skradziona szarfa za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Dla właściciela była to przede wszystkim bardzo cenna sentymentalnie rzecz, uwieczniająca sukces sportowego wydarzenia.

Na szczęście całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu w budynku. Na nagraniu widać jak jeden z młodych mężczyzn odwiedzających wystawę, ubrany w niebisko-białą koszulkę i jasne krótkie spodenki, wykorzystując moment nieuwagi, zabrał szarfę z manekina i schował pod koszulkę. Po wszystkim, z innymi  osobami, wyszedł z budynku. Pokrzywdzony sprawę zgłosił policjantom z bydgoskiego Śródmieścia.
Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli i przeanalizowali nagranie z monitoringu. Następnie postanowili opublikować wizerunek sprawcy oraz osób, mogących mieć związek z przestępstwem. To przyniosło natychmiastowy efekt.

Dzisiaj (30.07.20) funkcjonariusze namierzyli podejrzewanych. Po południu zatrzymali do sprawy dwóch braci. 31 i 23-latek nie mieli przy sobie skradzionej szarfy. Okazało się, że jest ona w posiadaniu ich kolegi. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Bracia zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Dziękujemy za pomoc w identyfikacji osób.

kom. Przemysław Słomski