Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – działania nakielskiej „drogówki”

Wczoraj (20.11.2022) policjanci nakielskiej „drogówki” przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

Corocznie na świecie ponad 1,5 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. Statystyka ta nigdy nie odda tragedii rodzin zarówno ofiar jak i sprawców wypadków. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów tego szczególnego dnia.
Wczoraj (20.11.22) podczas prowadzonych kontroli drogowych mundurowi rozmawiali z kierującymi i pieszymi przypominając im o zasadach bezpiecznego poruszania się po trasach. Funkcjonariusze informowali, że przestrzeganie przepisów, jazda z prędkością dostosowaną do warunków ruchu i sprawnym autem, znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa.
Mundurowi apelując o rozwagę i ostrożność, starali się uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że są oni współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na trasach.

kom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią