Szubin: Konkurs Poezji Religijnej w Zespole Szkół Specjalnych

Dnia 18 lutego 2021 roku XVIII Konkurs Poezji Religijnej przeszedł do historii. Uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie zima już od wielu lat kojarzy się między innymi z prezentacją poezji chrześcijańskiej. Chętni uczniowie wybierają ulubione wiersze, które deklamują szerszej społeczności. Zazwyczaj nasz konkurs zaszczycają swoją obecnością uczniowie ze szkół w Żninie, Karnowie, Kcyni, Bydgoszczy czy Koronowie oraz inni znamienici goście jednak tym razem ze względów bezpieczeństwa rywalizacja ograniczyła się tylko do uczniów naszej placówki.

Celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości uczniów na piękno ojczystego języka, wzmacnianie poczucia własnej wartości, a przede wszystkim popularyzacja wartości chrześcijańskich. Słowa księdza Twardowskiego, papieża Jana Pawła II i wielu innych wybitnych poetów, które wybrzmiały podczas konkursu są dla nas pokrzepiające, dają nadzieję na przyszłość i zachęcają do dobrego życia.

Wiersze zaprezentowało 16 uczniów od klas najmłodszych do najstarszych. Jury jak to zazwyczaj bywa miało dylemat kogo szczególnie wyróżnić. Wyniki plasują się następująco:

dzieci młodsze

I miejsce – Kuba Ulatowski

II miejsce- Wiktoria Kamińska

dzieci starsze

I miejsce- Marcin Pardua

II miejsce – Magdalena Śmigielska

Zwycięzcy i wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody oraz smaczny poczęstunek. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji konkursu.

A. Sala