Szubin: Nowy spektakl Teatru Meandry

Teatr Meandry działąjący przy I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie przedstawił „Rodzinę Adamsów”, historię pewnej upiornej rodzinki, mieszkającej w samym sercu Central Parku w starym, wiktoriańskim zamku. Bohaterami są Gomez i Morticia, których córka Wednesday dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Pochodzi on z normalnej rodziny Beinikow z Oklahomy, co podobno wiele tłumaczy. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się rodzice zakochanych, by zagrać w sekretną Grę, a tornado pokrzyżuje plany powrotu gości do domu. Przeżyją tam „normalny dzień” z zombiakiem jako kamerdynerem i całą zgrają przodków, którzy szantażem zostaną zmuszeni do wzięcia udziału w uroczej intrydze.

Projekt pn. „Rodzina Adamsów- spektakl teatralny” współfinansowany jest ze środków Powiatu Nakielskiego na rok 2022 w ramach otwartego konkursu ofert  realizowanego przez Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin „Szubiniacy” w partnerstwie z I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie.

Aktorzy Teatru Meandry wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez aktorkę Teatru Syrena w Warszawie Jolę Litwin-Sarzyńską oraz mima Mieczysława Giedrojcia. Opiekunem grupy jest Arletta Jagodzińska.

W rolach głównych wystąpią :

Morticia _ Weronika Kruszka/ Julia Zwolak
Gomez – Piotr Wekwerth
Wednesday – Anna Garstecka
Alice – Amelia Wojtkiewicz
Fester – Lena Czarnecka
Lucas – Aleksander Grygiel
Mal – Bartosz Pawlak
Lurgh – Zuzanna Lizak
Babcia – Marcelina Lidmann
Pugsley – Oskar Stępniewski
Przodkowie – Małgorzata Bartkowiak, Barbara Siuchnińska. Liliana Janiak
Muzyka i światła – Mateusz Dziewulak

Spektakl będzie można zobaczyć 4 kwietnia 2023 o godz 17.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie. Serdecznie zapraszamy.

 

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie

zdjęcia: Roman Jagodziński