Szubin: Wizyta logistyków w magazynach Frigo Logistics w Żninie

Dnia 14 czerwca br. uczniowie klasy 3 Tb Zespołu Szkół im. prof. E.Chroboczka, uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i p. Sylwią Bałuk odwiedzili magazyny Frigo Logistics w Żninie.

Frigo Logistics to operator logistyczny głęboko mrożonych produktów. Posiadają magazyny wysokiego składowania w temperaturze do -22 stopni. Frigo Logistics ma rozbudowaną sieć magazynów, które powstały w Radomsku, Warszawie-Błonie, Czeladzi i Żdżarach koło Szczecina.

Oddział Frigo Logistics w Żninie posiada 15500 miejsc paletowych a od roku również własną flotę transportową po przejęciu firmy transportowej Armir. Na polskim rynku Frigo Logistics jest liderem w dystrybucji produktów głęboko mrożonych. Klientami Frigo Logistics są przede wszystkim sieci handlowe.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rzeczywistymi warunkami pracy magazynu, możliwościami pracy i ścieżką awansu we Frigo Logistics. Wizyta pokazała, że warto zdobywać nowe kwalifikacje m.in. kurs operatora wózków widłowych. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy,  zwiedziliśmy magazyny produktów głęboko mrożonych. Uczniowie chętni zadawali pytania i promowali również kształcenie zawodowe w naszej szkole. Prowadzący wizytę p. Katarzyna Długosz, p. Krzysztof Lisiecki i p. Marek Balcerzak wskazali również, że w ich pracy niezbędna jest znajomość języka angielskiego, ze względu na poszerzanie rynków zbytu.

Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Wszystko jest logistyką” współfinansowany przez Powiat Nakielski.

A. Bubczyk