Szubiński szpital czeka na wynik badania

19 marca 2020 roku szpital w Szubinie został zamknięty wstępnie do godz. 21.00.

Rzecznik Grupy Nowy Szpital Marta Pióro powiedziała nam, że na izbie przyjęć w porozumieniu ze służbami sanitarnymi zostały wszczęte odpowiednie procedury. Izba przyjęć jest zamknięta do czasu ich zakończenia, czyli bezterminowo – czekamy na wyniki badań – powiedziała rzeczniczka.

Obecnie nieczynne są oddział chorób wewnętrznych, chirurgii i izba przyjęć.

Powołując się na anonimowego informatora z którym udało nami się porozmawiać, dowiedzieliśmy się, że kobieta (mieszkanka powiatu nakielskiego) zgłosiła się na izbę przyjęć z boleściami brzucha. Po przeprowadzonych badaniach została skierowana na oddział. W trakcie przeprowadzonego wywiadu okazało się że do domu pacjentki wrócił z Belgii syn, który jest kierowcą zawodowym.

Natychmiast pobrano od niej próbki na obecność koronawirusa, które będą badane w laboratorium, a wyniki mają być znane jeszcze dzisiaj około godz. 21:00. Z tego powodu zdecydowano o czasowym zamknięciu placówki – nie ma przyjęć, nie ma wypisów, personel także nie może opuszczać szpitala. Prawdopodobnie jednak wyniki będą znane około południa w piątek

(mm/metropolia bydgoska)

zdjęcia: (mm)