Tofifest 2021 – znamy zwycięzców

W sobotę (3 lipca 2021 roku) odbyła się gala zamknięcia 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, podczas której wręczono nagrody dla zwycięzców konkursów. Uroczystość uświetnił koncert Pauliny Przybysz i Stanisława Sojki. W wydarzeniu wzięli udział przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Nagrodę w konkursie głównym On Air otrzymała francuska produkcja „Beasts” w reżyserii Naëla Marandina, a w konkursie From Poland – „Każdy ma swoje lato” Tomasza Jurkiewicza. Złote Anioły za niepokorność twórczą otrzymali aktor Krzysztof Majchrzak i Jan Jakub Kolski, reżyser i scenarzysta.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostały filmy polskiej i zagranicznej produkcji, m.in. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Miasto, Polska 2021”, „Geniusze” „Ballada o białej krowie”, „Ludzki głos” i „Amatorzy”. Nie zabrakło także spotkań z wybitnymi aktorami i reżyserami, m.in. Marcinem Sauterem, Agnieszką Grochowską, Ryszardem Krukiem, i Piotrem Głowackim.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Gala zakończenia festiwalu Tofifest 2021, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP