Turniej Sołectw w Samsieczynku

Corocznie w Samsieczynku organizowany jest Turniej Sołectw. Nie inaczej było i w tym roku. W sobotnie popołudnie (06.07) przy świetlicy wiejskiej spotkały się reprezentacje 6 sołectw z terenu gminy Mrocza, które pomimo nie sprzyjającej pogody, rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach:
• jazda na taczce
• skoki w worku oraz slalom z kijem hokejowym
• rzut do celu
• wbijanie gwoździ
• bieg w gumofilcach z kapusta na szpadlu
• wyścig na trzyosobowych nartach
Po odbyciu wszystkich konkurencji odbyły się także przeciąganie liny, które nie było wliczane do klasyfikacji turniejowej. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że potrzebne będą dwie dogrywki. Konkurencją, która miała przesądzić o tym jakie miejsce przypadnie, której drużynie był bieg z przekładaniem szarfy. O zdobyciu wyższego czy niższego miejsca decydowały dziesiąte sekundy.

I tak w klasyfikacji ogólnej zwyciężył Samsieczynek. Po dogrywce Kaźmierzewo wyprzedziło Witosław, któremu przypadło trzecie miejsce.  Dogrywka rozstrzygnęła również o czwartym i piątym  miejscu, które to przypadły kolejno Matyldzinowi oraz Krukówku. Szósta pozycja przypadła sołectwu Drążno. Uczestnikom zostały wręczone dyplomy, a pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, a czeki ufundowane przez Gminę Mrocza wręczone zostały  przez przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosława Odrobińskiego, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji – Mariana Wiśniewskiego. Sołtys Samsieczynka – Paula Kowalska wręczyła najlepszej drużynie Puchar Sołtysa Samsieczynka, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Ewelina Musiał – UMiG Mrocza