Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego na zawodach okręgowych OLIMPIADY HISTORYCZNEJ

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej.

W dniu 14 stycznia 2023 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap olimpiady historycznej. Krzywoustego reprezentowały uczennice klas I: Amelia Dombrowska, Weronika Stelmach i Zuzanna Mazur.

Zawody okręgowe olimpiady historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden z pośród 6 wskazanych przez Komitet Centralny tematów obejmujących zagadnienie od epoki starożytnej po współczesność. To zadania bardzo trudne – zadanie dla uczniów interesujących się historią powszechną i Polski. Uczennice Krzywoustego zostały do zawodów okręgowych zakwalifikowane przez Komitet Okręgowy w Toruniu. To ich osobisty sukces, że już w klasie pierwszej znalazły się wśród tak elitarnego grona.

Warto podkreślić, że w Krzywoustym w poprzednich latach Uczniowie zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia egzaminu maturalnego, gwarantując mu 100 % na egzaminie.

Amelii, Weronice i Zuzannie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

 

Violleta Hejza, Paweł Darul