Uczniowie „Staszica” popłynęli kajakami na trasie Nakło-Chobielin-Nakło

438

Dzisiaj, 2 czerwca 2021 roku przy pięknej pogodzie  50 uczniów Zespołu Szkół im. Staszica w Nakle nad Notecią uczestniczyli w spływie kajakowym na trasie Nakło-Chobielin-Nakło. Po zakończonym spływie odbyła się uroczystość wręczenia nagród rzeczowych dla  laureatów rywalizacji ,,Biegu dla Europy” oraz ,,Biegu dla Niepodległej”. Nagrodami były zegarki sportowe ufundowane przez Starostwo Powiatu Nakielskiego oraz pakiety ufundowane przez Sekcję Polską Parlamentu Europejskiego. W pakiecie znajdował się medal, torba oraz komin na szyję z emblematem Unii Europejskiej, pas startowy. Po rozdaniu nagród uczestnicy  z wielkim apetytem zjedli kiełbasę z grilla. Opiekunami spływu byli nauczyciele szkoły: Dyrektor Jan  Dariusz Betscher, Magdalena Chałabiś, Wojciech Śmigiel, Witold Szarszewski i Michał Stachowski. Opiekunem był także Olaf Stasiak – wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim.

Był to drugi dzień, gdy uczniowie naszej szkoły brali udział w wydarzeniach sportowych. 1 czerwca na obiektach sportowych na terenie szkoły miały miejsce rywalizacje klasowe oraz, mimo niesprzyjającej pogody, wspólna zabawa połączona z grillem dla wszystkich uczniów szkoły.

Spływ kajakowy symbolicznie zakończył realizację projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatu Nakielskiego ,,Staszic na sportowo – Bieg dla Europy”. Symbolicznie rozpoczął jednocześnie realizację podobnego projektu ,,Staszic na sportowo – Bieg dla Europy Ciąg Dalszy”, który realizowany będzie w nowym roku szkolnym.

Witold Szarszewski

zdjęcia: Zbigniew Kubisz

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).