VIII Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza za nami

Wczoraj, 16 marca 2024 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury miała miejsce VIII edycja Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Udział wzięło 39 młodych pianistów!

Do Nakła nad Notecią przyjechali reprezentanci m.in. z Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Chełmna, Koszalina, Gdańska, Kalisza, Stargardu, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Grudziądza, Solca Kujawskiego, Piły, Opola, Sieradza, Słupska, Przemyśla. Nie zabrakło też uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia z Nakła nad Notecią.

Po przesłuchaniach konkursowych i przerwie odbył się koncert finałowy. Na koncercie finałowym, który rozpoczął się o godz. 16:30, poznaliśmy werdykt Jury w składzie: Joanna Marcinkowska (przewodnicząca), Michał Szymanowski oraz Adam Zok. Zanim poznaliśmy laureatów głos zabrali zaproszeni goście: Piotr Hemmerling  wicewojewoda kujawsko-pomorski, Sławomir Napierała burmistrz miasta i gminy Nakło nad Notecią oraz starosta nakielski Tadeusz Sobol. Ponadto dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią oraz dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury wręczyli podziękowania i drobne upominki opiekunom i nauczycielom uczestników konkursu.

Zwycięzcy VIII Konkursu Pianistycznego dla dzieci i młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza:
GRUPA I
1. miejsce: Paweł Pieczka (Warszawa)
2. miejsce: Tytus Spychała (Wrocław)
3. miejsce: Natalia Adamska (Bydgoszcz)
wyróżnienia: Jakub Siębor-Nair (Warszawa), Igor Trudziński (Nakło nad Notecią), Emilia Małecka (Warszawa)
GRUPA II
1. miejsce: Hanna Wypych (Szczecin)
2. miejsce: Justyna Korunna (Gdańsk)
3. miejsce: Natalia Szwej (Opole)
3. miejsce: Aleksander Kałuziak (Sieradz)
GRUPA III
1. miejsce: Amanda Kierun (Warszawa)
2. miejsce: Antoni Sarnicki (Przemyśl)
NAGRODA SPECJALNA za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina ufundowana przez Patrona Honorowego Konkursu Rafała Blechacza: Amanda Kierun
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale również każdemu z 39 uczestników, którzy dotarli do Nakła nad Notecią, by zmierzyć się w Konkursie.
tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski