W czasie wolnym zatrzymał złodzieja sprzętu wędkarskiego

Policjant pionu kryminalnego z Nakła w czasie wolnym zatrzymał złodzieja sprzętu wędkarskiego. Skradzione wędki zostały odzyskane i już wróciły do prawowitego właściciela. Podejrzanemu, z racji tego, że działał w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi kara do 7,5 roku więzienia.

O tym, że z jednego z pomieszczeń gospodarczych zginęły wędki warte tysiąc złotych nakielscy kryminalni dowiedzieli się w miniony piątek (11.10.19), jednak do przestępstwa miało dojść kilka dni wcześniej. Pokrzywdzony nie znał personaliów sprawcy, ale opisał wygląd mężczyzny, którego podejrzewał o kradzież. I to wystarczyło.

Rysopis podejrzanego został przekazany nakielskim kryminalnym i to właśnie policjant tego pionu, będąc w czasie wolnym od służby, rozpoznał złodzieja na jednej z ulic i go ujął, po czym o sytuacji powiadomił pełniących służbę kolegów. Ci zatrzymali 55-latka.

Podczas przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń kryminalni znaleźli skradzione wędki. Odzyskane mienie wróciło do prawowitego właściciela, a złodziej usłyszał zarzuty kradzieży. Karę dla podejrzanego wymierzy sąd. Z racji tego, że popełnił on przestępstwo w warunkach tzw.: recydywy grozi mu kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

autor: podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią