W wyniku zderzenia dwóch pojazdów w Mroczy ucierpiała 72 letnia piesza

Dzisiaj, 16 kwietnia 2024 roku około godz. 8:50 na Stanowisko Kierowania komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Piotra w Mroczy z udziałem dwóch pojazdów, w wyniku czego poszkodowana została piesza.

Jak wyniki z dotychczasowych ustaleń Policji na ul. Piotra w Mroczy kierujący samochodem osobowym marki Ford S-max, 52 letni mieszkaniec Mroczy w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu uderzył w bok prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Renault Trafic, którego kierującym był 53 letni mieszkaniec Mroczy. W następstwie zderzenia pojazdów kierujący samochodem Renault wjechał na chodnik gdzie uderzył w 72 letnią pieszą. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do nakielskiego szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Czynności wyjaśniające prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Mroczy – informuje st. post. Wiesława Ambrozik p.o. oficera prasowego KPP Nakło.

w działaniach ratowniczych udział brali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, OSP Mrocza, ZRM oraz Policja.

 

 

tekst: Dariusz Wojciechowski