Wędrujące książki w Paterku

W czwartkowe popołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Paterku w obecności dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią pana Mariusza Skoczka oraz kierownika Wiejskiego Domu Kultury w Paterku pana Pawła Pałubickiego, dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach przecięły wstęgę  otwierająca dostęp do bookcrossingowego zakątka.

Jest to specjalnie wyznaczone miejsce, w którym ustawiono regał bookcrossingowy z książkami zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Są tam poradniki, fantastyka, powieści obyczajowe i historyczne oraz biografie.

Czym jest bookcrossing? To wspaniała inicjatywa, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Jej głównym celem jest nieodpłatne przekazywanie książek po to, by inni mogli również z nich korzystać. Każdy może zabrać z regału bookcrossingowego książkę, przeczytać ją i przekazać dalej. Każda książka jest specjalnie oznaczona by czytelnik wiedział, że jest ona „wędrująca książką”. Jaka drogę przebyła książka można sprawdzić, jeśli zarejestrujemy ją na stronie www.bookcrossing.pl i podamy jej numer, który znajduje się na etykiecie zamieszczonej na tylnej okładce książki.

Regały bookcrossingowe można spotkać w miejskich parkach, na dworcach kolejowych, w budkach telefonicznych, a nawet na przystankach komunikacji miejskiej.

Zachęcamy wszystkich do korzystania ze znajdujących się tam książek. Niech książki z Paterka także rozpoczną czytelniczą wędrówkę.

Autor: Katarzyna Hass Filia w Paterku PiMBP w Nakle nad Notecią