Weekend w malowniczej Grecji

W sobotę, 11 września 2021 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu zwiedzili Muzeum Archeologicznew Salonikach. Mogli  podziwiać bardzo dobrze zachowane zabytki sprzed wielu wieków: rzeźby, naczynia, biżuterię. Następnie mieli okazję odkrywać piękno i smaki tego pięknego, greckiego miasta.

Niedziela nie mniej zachwyciła swoim programem,  stażyści wyjechali na całodzienną wycieczkę, aby zobaczyć Meteory – masywy skał z piaskowca osiągające 540 m n.p.m. Na ich szczytach umiejscowiono piękne klasztory, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa Unesco. Widoki zapierały dech w piersiach.

Kolejny tydzień staży rozpoczął się od praktyk w Dog Academy Training Center, potocznie zwanym przedszkolem dla psów. Uczniowie z wielką chęcią i zaciekawieniem ćwiczyli poskarmianie pacjenta i elementy badania ogólnego, pielęgnowali sierść i pazury. Na zakończenie obejrzeli pokaz sztuczek w wykonaniu tamtejszych pupili. Dopełnieniem dnia była wycieczka nad Morze Egejskie, na cudowną plażę Perea.

Wtorek to dzień poświęcony firmie Milkplan, w której młodzież przyglądała się produkcji maszyn mleczarskich, a także miała okazję zgłębić temat udoju owiec. Pod wieczór wybrali się na wycieczkę wokół ruin murów obronnych Salonik. Z najwyższego punktu widokowego w tym mieście można było podziwiać piękne morze i cudowną architekturę.

Tekst: Martyna Jasińska, Julia Janka