Weekend z kulturą

Książka „Chłopki. Opowieść o naszych babkach” została bestselerem wydawniczym 2023 roku. Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na spotkanie z autorką publikacji Joanną Kuciel-Frydryszak. Odbędzie się ono w piątek (26 stycznia) o 18.

Również Opera Nova proponuje publiczności podróż do świata literatury. Od czwartku do niedzieli (25-28 stycznia) w bydgoska opera zaprasza na przedstawienie baletowe „Alicja w Krainie Czarów”. Autorem libretta i choreografii jest Robert Bondara – kompozytorem Przemysław Zych. Na scenie pojawi się cały zespół baletowy Opery Nova. Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny pokaże „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. Spektakl prezentowany będzie od czwartku do niedzieli (25-28 stycznia).

„Dropie” w reżyserii Marcina Libera to propozycja Teatru im. Wilama Horzycy. Komedia zostanie zaprezentowana w piątek, sobotę i niedzielę (26-18 stycznia) na Scenie na Zapleczu. Filharmonia Pomorska organizuje koncert „Z batutą i humorem”. W programie arie i duety z oper i operetek. Koncert odbędzie się w piątek (26 stycznia).

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza na premierę koncertową albumu „De Revolutionibus MMXXIII” toruńsko-grudziądzkiej grupy Voices Of The Cosmos. Twórcy korzystają m.in. z oryginalnych  dźwięków odbieranych przez radioteleskopy. Koncert odbędzie się 27 stycznia o 18.

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

 

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Alicja w Krainie Czarów, fot. Opera Nova