Weekend z kulturą

Jak jest zima to musi być zimno” – to cytat z filmu Stanisława Barei, który znają nie tylko miłośnicy twórczości reżysera. Teatr im. Wilama Horzycy przygotował propozycję w klimacie mistrza polskiej komedii. Od czwartku do niedzieli (22-25 lutego) na scenie prezentowany będzie spektakl „Bareja wieczorową porą”.

W Filharmonii Pomorskiej w piątek (23 lutego) wystąpi wirtuoz skrzypiec Vadim Brodski. Towarzyszyć mu będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Mykola Diadiura. Muzycy wykonają utwory, autorami których są Victoria Polevá, Camille Saint-Saëns i Felix Mendelssohn-Bartholdy.

Opera „Czarodziejski flet”, skomponowana przez Wolfganga Amadeusza Mozarta, to propozycja Opery Nova. Zostanie zaprezentowana w sobotę, niedzielę i wtorek (24, 25 i 27 lutego).

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy proponuje wieczór z muzyką folkową. W sobotę (24 lutego) zagrają dwa zespoły Svahy i Chrust.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na wykład „Pieniądz w sztuce”.  Odbędzie się w niedzielę (25 lutego).

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu odbędzie się dwunaste spotkanie wytchnieniowe dla kobiet “Regeneracja na wystawie”. W niedzielę (25 lutego) uczestniczki porozmawiają o dawnych sposobach leczenia i medycynie ludowej.

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Bareja wieczorową porą fot. Piotr Nykowski