Weekend z kulturą

Wiolonczelistka Astrig Siranossian wystąpi w piątek (1 marca) w Filharmonii Pomorskiej. Francuskiej instrumentalistce towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego. Muzycy wykonają koncert wiolonczelowy i „Wariacje Enigma” Edwarda Elgara.

W Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu od piątku do niedzieli (1-3 marca) potrwa Ogólnopolski Festiwal Filmowy Szklarnia. – Skupiamy się na twórczości początkujących filmowców, którzy poszukują swojego miejsca w kinematografii – informują organizatorzy. Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w przeglądzie filmów, warsztatach i koncertach. Na stronie internetowej WOAK znajduje się szczegółowy program festiwalu.

Opera Nova zaprasza na trzy wieczory z twórczością Starszych Panów. Od 1 do 3 marca zostanie zaprezentowany spektakl „Spiritus movens – piosenki Jeremiego Przybory” w reżyserii Justyny Zar. Utwory na potrzeby przedstawienia zaaranżował Marcin Nagnajewicz, autorem choreografii jest Alexandr Azarkevitch.

Na nadchodzący weekend Teatr im. Wilama Horzycy proponuje trzy spektakle. W piątek (1 marca) w foyer II piętra „Pięć róż dla Jennifer”; trzykrotnie (1, 2 i 3 marca) na Scenie na Zapleczu spektakl „Jeden i jedna”; na dużej scenie (2-3 marca) „Układ splątany. Kopernik i inni”.

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji kulturalnych.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Astrig Siranossian fot. strona internetowa Astrig Siranossian