Więcbork: Zakończył się drugi etap konsultacji społecznej w celu wybory wariantu obwodnicy miasta

Wczoraj, 31 lipca 2020 roku zakończył się drugi  etap konsultacji społecznych, których celem był wybór wariantu rekomendowanego do realizacji obwodnicy Więcborka. Drugi etap konsultacji rozpoczął się w dniu 6 lipca br.

Wszystkie analizowane warianty zakładały, że trasa przebiegać będzie od nowego ronda na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 241 kierunek Nakło nad Notecią) oraz 242 (kierunek Wyrzysk), które oddano do użytku w 2018 roku  i łączyć się będzie z drogą wojewódzką nr 189 (kierunek Złotów), z drogą powiatową prowadzącą do Nowego Dworu i  drogą wojewódzką nr 241 od strony północnej (kierunek Sępólno Krajeńskie). Powstanie trasa jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu, która będzie dostosowana dla pojazdów o nośności do 11,5 tony na oś.

W drugim etapie konsultacji przedstawione zostały dodatkowe warianty, które uwzględniają uwagi mieszkańców zgłaszane podczas pierwszego spotkania. Materiały do zaopiniowania w ramach kolejnego etapu konsultacji społecznych – z uwagi na sytuacje epidemiologiczną  –  były dostępne poprzez stronę internetową – https://www.obwodnica-wiecborka-konsultacje.com/

Szczegółowy opis wariantów inwestycyjnych zawarto w zakładce „Opis wariantów”.

Umowę na wykonanie projektu koncepcyjnego o wartości 171 tysięcy złotych podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku.  Będzie on podstawą dla prac projektowych oraz starań o uzyskanie ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia. Wykonawca inwestycji przygotuje również koncepcję organizacji ruchu.

Na zdjęciach rondo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 241 i 242 w Więcborku

źródło: ZDW Bydgoszcz