Wiemy kto narobił smrodu na rondzie w Kcyni. Poniesie konsekwencje

Jak już informowaliśmy we wtorek kilka minut przed godziną 18:00 straż pożarna została wezwana do miejscowego zagrożenia. Rondo w Kcyni zostało zabrudzone odpadami poubojowymi. Zanieczyszczenia wyciekły z pojazdu, który przewoził śmierdzącą substancję. W wyniku tego dochodziło do groźnych sytuacji poślizgów pojazdów podczas wykonywania manewrów skrętu. Strażacy z OSP w Kcyni przy pomocy wody oczyścili rondo z tłustych zanieczyszczeń, a odpady zabrali pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni, którzy całe rondo wysypali piaskiem.

O całej sprawie wiedział burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który był na miejscu zdarzenia. Podczas czwartkowej sesji włodarz Kcyni poinformował, że wyjaśniający to zdarzenie policjanci z Komisariatu w Kcyni ustalili numery rejestracyjne samochodu ciężarowego, którego kierujący był sprawcą zdarzenia w Kcyni.

W ustaleniu numerów rejestracyjnych pojazdu i marki pomógł miejski monitoring. Burmistrz zapowiedział roszczenie wobec kierowcy pojazdu, który zanieczyścił drogę wojewódzką w Kcyni i odjechał z miejsca zdarzenia.

tekst i fot. Robert Koniec