Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski U20 w Zamościu

Wiktoria Wołk została najlepsza zawodniczką Mistrzostw Polski do lat 20 w Zamościu. Zawodniczka Tarpana Mrocza uzyskała 262,2 pkt. Pierwszego dnia Monika Szymanek i Agnieszka Rak ustanowiły łącznie 8 rekordów Polski do lat 20 i 23.

Wiktoria Wołk startowała w kategorii 64 kg i w dwuboju uzyskała 201 kg. Miała udanych pięć podejść – trzy w rwaniu i dwa w podrzucie. W rwaniu podniosła 91 kg, a w podrzucie 110 kg. W trzecim podejściu atakowała trzy rekordy Polski w tej kategorii w tym seniorek mając na sztandze 113 kg. Podejście to jednak było nieudane.

Najlepszymi zawodniczkami wg. punktacji Sinclaira zostały: Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) – 262,2 pkt przed Moniką Szymanek (LKS Dobryszyce) – 261,2 pkt i Andżeliką Kaczmarczyk (Tytan Oława) – 242,6 pkt.

W mistrzostwach tych wystartowała jeszcze jedna zawodnicza Tarpana Mrocza, Martyna Grochowska w kategorii 76 kg., która wynikiem 114kg w dwuboju (48+66) w swojej kategorii zajęła 4 miejsce.

Opracował na podstawie PZPC: Zbigniew Kubisz