Wirtualna Majówka w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią zaprasza na wirtualną majówkę. Na stronie www.muzeum.naklo.pl oraz kanale youtube https://www.youtube.com/channel/UCU6wMpv9wOjw8jZ7goYuoBQ opublikowaliśmy serię materiałów dotyczących symboli narodowych i Konstytucji 3 maja.

Dla najmłodszych, oprócz wspomnianej w ostatnich dniach lekcji muzealnej „Symbole narodowe” pojawiła się nie lada gratka. Możecie pobrać książeczkę „Biało-czerwone urodziny z Konikiem Nakielskim”. Najstarsza zabawka znaleziona w naszym mieście opowiada dzieciom wiele ciekawostek dotyczących Polski, pozwala kolorować i sprawdzić wiedzę o Polsce.

http://muzeum.naklo.pl/aktualnosc-19886-bialo_czerwone_urodziny_z_konikiem.html

Dla miłośników rękodzieła powstały dwa filmy, w których przybliżamy tajniki wykonywania kwiatów z papieru, a dodatkowo na facebooku (w linku do drugiej części filmu) znajdziecie konkurs, w którym możecie wygrać jeden z dwóch bukietów.

Wprowadzenie: https://youtu.be/SqiJ0EIzvOw

Instrukcja: https://youtu.be/me8sUNinaO4

Oprócz tego na naszej stronie możecie rozwiązać quiz o symbolach narodowych http://muzeum.naklo.pl/aktualnosc-19854-quiz_o_symbolach_narodowych.html oraz Konstytucji 3 maja http://muzeum.naklo.pl/aktualnosc-19853-quiz_o_konstytucji_3_maja.html
Zapraszamy również na antenę Radia Nakło, na której usłyszycie m.in.  lekcję muzealną o mecenacie artystycznym Stanisława Augusta Poniatowskiego, poznacie okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja, dowiecie się jak prawidłowo powiesić flagę, a w dniu patrona strażaków – św. Floriana przybliżymy historię ochrony przeciwpożarowej.
Oprócz wymienionych wyżej atrakcji możecie także szukać archiwalnych audycji na antenach Radia Nakło, TVP Bydgoszcz (Magazyn nakielski) i Radia PiK.
tekst: Tomasz Pasieka – Dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią